| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stiti cumva de ce ma dor foarte tare plamanii?
Am fumat 3 tigari in 3 zile. (Una pe zi.)
Winstone parca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandru_George_2002 a răspuns:

Mor ba pe voi, ii spuneti sa se lase etc... nu o sa ajutati cu nimic, nu e ca si cum opinia voastra conteaza, omu a intrebat clar de ce il dor plamani, nu a intrebat sa ii spuneti sa se lase ca nu is bune etc...

Acu raspunsu, da-te pe ceva mai usor, daca esti la inceput incepe cu dunhill alb sau kent nanotek 2.0 si sa vezi rezultatele dupa, cati anii ai?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate ai racit si ai facut o bronsita sau o pneumonie. Chiar daca s-a vindecat (dar nu complet), fumul de tigara poate sa irite organismul, provocand dureri.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu tusesc, nu ma doar in gat. Ma doare spre coloana vertebrala. Nici chiar la plamani, hai sa zicem cam inspre rinichi daca intelegi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doare*

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu are nimic cu fumatul, motivul poate fi ceva nisip sau piatra la rinichi.
Daca bei multe lichide, in cateva zile se elimina (vei simti cum "coboara" in jos, dupa ce a pornit).

| Ara997 a răspuns:

Dragul meu, plamanii nu dor. aici e problema. cancerul pulmonar e "tacut ".
daca te doare ceva in zona pectorala e vreun junghi intercostal de curent sau altceva
daca poti renunta la " cuiele " din sicriu (tigari) e mai bine pentru tine. ale or sa te doara la 50, cand inchei socotelile cu viata
multa sanatate

| Dumbi a răspuns:

Lasa tigarile daca simti ca numai poti… Si oricum daca mai poti fuma tot trebuie sa le lasi…
Ar fi bine sa te duci la medic sa vezi ce ai.

| Romania2014 a răspuns:

Asta e un semn ca trebuie sa te lasi de fumat.

| andreeaac1999 a răspuns:

Ești la început