| davidflorin706 a întrebat:

Salut happy Stiu ca e penibil... Dar se poate face anestezie totala daca vreau sa imi scot măseaua? Imi e frica foarte tare... ( Nu e de,, lapte"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Nu se poate face generala, ci numai locala. Stai linistit ca nu se intampla nimic. Medicul stie cat anestezic sa foloseasca astfel incat sa nu te doara. Hai, curaj!

1 răspuns:
| atlasscolar a răspuns:

Iti face doar anestezie locala. Asta am patit si eu acum 2 ani, a trebuit sa-mi scot o masea "buna"nu de lapte si mi s-a facut anestezie locala (o injectie in cerul gurii sau in gingie) si mi-a dat cu un calmant. Nu te speria vei trece cu bine peste asta.
Funda?