| oooooooo123 a întrebat:

Salut,
Sufar de anxietate si mi s-a dat un tratament cu Serlift 0, 50 si Xanax 0, 25 dar nu a fost specificat daca trebuie luate impreuna. Dozele sunt normale la Serlift, iar la Xanax un sfert de pastila dimineata si la amiaza, iar seara jumatate. Imi poate da cineva un raspuns, va rog? Nu vreau sa incep tratamentul de capul meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Nu lua nimic după capul tău! Cred că medicul ar fi trebuit să-ți dea ție sau părinților un număr de telefon pentru urgențe sau cazuri de genul ăsta. Nu cred că ai fost suficient de atent când ți-a spus cum să-ți iei medicamentele, deși e posibil să fi uitat și medicul, mă îndoiesc tare, pentru că e foarte important dozajul.Vezi cum îl poți contacta să te lămurești.
Baftă!