| SebasWrzzer a întrebat:

Salut,sufar de depresie si vreau sa spun daca fac rost de o iubita pot sa despasesc depresia? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ce treaba are una cu alta?

Daca depresia ti-e cauzata de viata amoroasa/iubire, posibil sa mearga, dar daca depresia ta e cauzata de alte lucruri gen scoala, servici, familie, etc nu cred ca te va ajuta o prietena. Sunt sanse mari sa te lase vazandu-te depresiv si sa iti faca si mai rau sau sa o bagi tu pe ea in depresie cu depresia ta, pentru ca asta e molipsitoare.

Parerea mea e ca mai bine vezi un psiholog care sa te ajute sa treci peste depresie. E si mai ieftin decat o prietena big grin.

| Bizon95 a răspuns:

Da
daca iti gasesti iubita, si ajungi sa fi fecirit, atunci depresia se duce, pentru ca nu sunt compatibile intre ele tongue

| AdelinaC a răspuns:

In principiu da, acum depinde ce fata iti gasesti ca te poate afunda mai rau in depresie daca e una nepotrivita