| Potcovarul a întrebat:

Ma simt fara chef de viata si imi doresc moartea, iau 20 de pastile pe zi si sufar de depresie majora. Credeti ca se poate vindeca depresia majora? M-am gandit sa imi si iau viata,dar nu am avut curajul,acum traiesc incuiat si nu am chef de nimic, nici de prieteni nici de nimic, vreau doar sa mor...

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu cred ca iei pastilele potrivite. Antidepresivele,în dozaj corect,iti anihilează depresia dacă respecți tratamentul. Nu se iau pastile in cantități sau număr irațional fiindca interacționează sau nu se absorb si nu si fac efectul terapeutic dorit.
Antidepresivele sau alte medicamente psihiatrice luate in supradozaj,nu te vor intoxica până la moarte,iti pot agrava mai tare depresia, memoria etc.
Dar nu te omoară. Iti dai seama ca daca ar fi letale ele nu ar fi lăsate pe mana bolnavilor. E logic, Nu?
Te inteleg, când esti afectat de depresie n ai cum sa fi rațional in gândire. Nimeni nu e cand suferă.
Vezi sa nu faci rezistenta de la antidepresive, daca abuzezi de ele!
Sau sa ti distrugi ficatul ca dupa rămâi pe injectabile

| Staind a răspuns:

Sinuciderea e pentru cei optimisti. Pesimistii n-au niciun motiv sa traiasca, dar nici sa moara - zise cineva odata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia inceraca ceva jocuri video care iti solicita mintea, sau un serial bun Vezi ce iti vine cheful de viata.Sau cautati un job, vezi ce-ti manca timpul
Si eu am fost in situatia ta, dar am ajuns la concluzia ca pot trai si singur

| Subsemnatul123 a răspuns:

Unde-i ignorantul ala de pe site care spunea ca pastilele te vindeca de depresie?

De ce ai depresie? O sa-ti distrugi ficatul de la atatea pastile inutile.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Religie plus in pumn de pastile antidepresive pe zi. Reteta perfecta ca sa-ti distrugi viata. Aia care nu-ti dau dreptate stiu ei de ce.

Răspuns utilizator avertizat