| SebasWrzzer a întrebat:

Salut,am 16 ani sufar de depresie, daca imi fac o prietena o depasesc depresia? Dau funda

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Relatia cu o fata nu garanteaza ca iesi din depresie, dimpotriva, s-ar putea sa te adancesti, daca relatia nu functioneaza si va despartiti.
Dar un sport practicat zilnic, cu siguranta te scoate de depresie, pentru ca te forteaza sa-ti pui corpul si mintea in miscare, sa comunici cu colegii de echipa.

| alina2k18 a răspuns:

Pai intreaba-l pe MEDICUL care te-a DIAGNOSTICAT ca banuiesc ca ti-a facut si recomandari [ medicatie, stil de viata, etc ], nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Si eu sufar de depresie, medicul mi te-a recomandat. Ce spui?

Ah, cred ca faci senzatie cu replica asta oriunde ai merge. Este?

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spun da, dar ia-ti ASPACARDINUwinking inainte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Nah, aleg sa mor asa, ca o legenda. Deci fara aspacardin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crezi ca poate Lipsa unei "prietene" este cauza depresiei?
Man, te-ai nascut in timpul nepotrivit, in ziua de azi "fetele is o raritate"

| Adriann92 a răspuns:

Ok

| Cristian2222222222 a răspuns:

Nu o vei depasi Asa crede-ma. Am trecut prin asta timp de 3 ani. Depinde motivi depresiei.