| benga94 a întrebat:

Salut, sunt alergic la acarieni de praf, mă lua încet prin octombrie, s-a înfundat nasul, de atunci e așa fac o imunoterapie acum pe 3 ani cu pastile. Intrebarea mea e care aveți alergia asta ați avut cumva și reflux, adică simti că vine mâncarea înapoi în gât? Simt ceva, am înțeles că ar putea fi de la alergie as vrea detalii dacă ați avut așa ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Am aceeași alergie ca și tine. Însă nu, nu am patit așa ceva. Mergi la gastroenterolog s-ar putea sa ai aerocolie și sa sucul gastric se ridica din cauza asta. Singurele simptome pe care le am sunt inflamarea mucoasei nazale și nasul înfundat, ochii roșii și strănutul.