| MILaurentiu999 a întrebat:

cum se manifesta alergia la praf si la ce cantati de praf apar aceste simptome? De exemplu a trebuit sa fac curat in podul casei, fiind o cantitate mai mare de praf am inceput sa stranut sa-mi curga nasul sa ma doara in gat, asta poate fi alergie sau sunt putin sensibil? Daca as fi alergic la praf ar trebuie sa apara aceste simptome de exemplu daca imi sufla cineva in fata prafu de pe o carte sa zicemsau apar la cantitati ceva mai mari?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Cei alergici la praf nu fac alegria dupa cantitati.

| AndreiWeisz a răspuns:

Da, acelea sunt simptomele unei alergii. Ar trebui sa mergi la un alergolog.