| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat am 15 ani si 1.67, sunt cam scund pentru varsta mea? O sa mai cresc pana la 21 ani? Si cam ce inaltime ar trebui sa ating pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Stai linistit, caci mai ai mult de crescut.

| NH4OH a răspuns:

Salut.
Normal că o să mai crești, doar ești în perioada creșterii. Mai sunt 6 ani până atunci, nu văd de ce ți-ai face griji în privința înălțimii.
Iar noi nu știm cât de înalți sunt părinții tăi sau câte kg ai tu, ca să ne putem da cu părerea.
Baftă.

| Park1Suin a răspuns:

Pana la maturitate mai ai sa te dezvolti.Nu-ti va griji, o sa cresti.

| MikYMous3 a răspuns:

Este o perioada la unii baieti 15-20 ani unde acestia cresc foarte repede daca pana la 14/15 ani au o inaltime mai scunda. Daca ai avut o problema la picior inseamna ca, cresterea ta o sa fie lenta si nu vrea o sa aiba roade... Consulta un medichappy

| Ann2000 a răspuns:

Normal un baiat creste pana la 21 de ani. Daca ai practicat un sport, sau pur si simplu nu cresti, sigur vei avea un puseu de crestere. Nu te ingrijora. Pana la urma nu e o obligatie sa fi innalt. Sunt si fete micute