| Annnonim12 a întrebat:

Sunt baiat am 16 ani si am o durere in gat. Totul a inceput miercuri dimineata cand am racit, am avut febra si am stat toata ziua in casa. In primele 2 zile nu am avut dureri mari de gat, insa de ieri imi simt gatul ca si cum cineva m-ar strange. Ma doare foarte tare si inghit foarte greu. Am luat aproape o cutie de Strepsils in zilele astea si degeaba... Oare cat va mai dura aceasta durere? Va rog ajutati-ma, nu mai suport durerea cand inghit!!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mergi la consultatie medicului de familie si o sa va prescrie niste medicamente potrivite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du te la medic. probabil te a prins vreun virus, e mai bine sa fii consultat. sau nu poate fi de la amigdale? mai bine mergi la medic

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Încearcă antibiotice. Dar trebuie sa îl întrebi pe un părinte.
Sau încearcă pulverizator. Și ai grija sa nu răcești.