| sasa23 a întrebat:

Salut,sunt baiat, de 16 ani. Cu vreo 2 ani in urma am simtit la sanul stang ca am ceva rotund sub piele, apoi
s-a facut putin mai mare si o simt cand pun mana, am si la dreptul dar zici ca nici nu e. ce ar putea fi? ati mai patit una ca asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Nu e cazul sa mergi la medic, ai doar o ginecomastie pubertara, care va trece de la sine in curand.

La pubertate le cresc sanii si fetelor, si baietilor. Deosebirea e ca la baieti le trece dupa un timp, iar la fete nu le mai trece niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi repede la doctor

| olivert1310 a răspuns:

Mergi la un medic, s-ar putea sa ai lipomi-acumulare de grasime sub piele( eu am unul pe spate si m-am operat la picior de unul, te opereaza la camera de carda, in 10 minute esti gata), sau se poate sa fi la pubertate si asa apar la unii baieti. Tata asa a patit cand era mic si a crezut ca are cancer de bautura, dar a trecut cu timpul. Un doctor iti spune sigur ce ai, daca ai lipomi scapi repede de ai-o incizie mica in piele, il scoate, te panseaza si acasa cu tine, tata a avut pe umar, unchiul meu pe gat. Treaba este ca ei se tot maresc si cu cat cresc mai mari cu atat devin mai greu de operat. Fara frica si rusine, du-te la medicul de familie si el o sa-ti spuna daca e sau nu. Nu te speria, e ceva comun si multi oameni il au. Eu pe ala dupa spate astept sa ceasca mai mare, este cat o boaba de mazare si este greu de identificat, nu vreau sa ma cresteze aia pe tot spatele.

| Andreea304 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor! P.s.:El stie totul(despre sanatate)!

| RCSVLAD a răspuns:

Si eu am avut da acum nul mai simt o trcut de la sine. Nu trebuie nicun doctor big grin