| justme94 a întrebat:

Sunt baiat si am 17 ani iar acum o saptamana am descoperit ceva ciudat:intre scrot si piciorul drept, mi-a aparut o zona roz la culoare, care la atingere ma mananca si dupa aceea ustura. Mentionez ca ultimul contact sexual l-am avut cateva zile dupa Pasti (Intotdeauna ma protejez), cu prietena mea.Am asteptat o saptamana sa vad daca se produc schimbari, crezand ca este doar o iritatie.Stiti cumva ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Posibil o micoza. Da o fuga la un doctor de dermato-venerice (nu te speria, mai mult ca sigur e ceva banal si fara mare importanta, dar trebuie sa faci ceva, ca sa nu se extinda). Du-te deci la doctor si o sa fie bine.

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Poate fi o ciupercă... ceva asemănător cumva? http://1.1.1.2/bmi/www.dermnet.com/dn2/allJPG3/candida-groin-16.jpg

Atunci o poți trata din timp cu Clotrimazol cremă, asta până ajungi la un medic.
Părerea mea de urgență la medic numai sta așa.

| Ekcstsy a răspuns:

Se poate sa fie de la caldura+imbracaminte sau daca porti pantaloni mai larguti.

| anonima3389 a răspuns:

Mergi la un urolog