| Ianusik07 a întrebat:

Am si eu o intrebare
Ce schimbari se produc dupa primul contact sexual?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fetele devin femei, dar baietii nu devin barbati.

| Danysan a răspuns:

Schimabri de voce la baieti si masa musculara -iar la fete se dezvolta sanii si apr prb hormonale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Plagiat!rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ve devenii femeie ceea ce te va face sa te gandesti mai bine la protectie cand este vorba de sex si daca ai neglijat asta se poate ca sa ti se mareasca burta, sanii vor pierde din fermitate dar nu este problema ca exista masajwinking, unele se pot ingrasa altele slabi din cauza hormonilor dar ce-i mai nasol este ca tot din cauza hormonilor s-ar putea sa-ti apara mustata laughing

| LineGuide a răspuns:

Din cauza primului contact sexual se declanseaza o cantitate mai mare de hormoni sexuali (estrogen si progesteron la fete, si testosteron la baieti), si de aici apar anumite schimbari fizice si psihice. Fizice sunt dezvoltarea formelor, si psihic aparitia unui curaj suplimentar.
Mult noroc!

| Vi003 a răspuns:

Destul de vizibile ca sa le observe ai tai. Grija!

| Ichnat a răspuns:

Sunt multe schimbari hormonale!

| BlitzLikeXd a răspuns:

Sex neprotejat aduce sa fie fata insarcinata

| suntZeu a răspuns:

Daca mai tin eu minte ce zicea profa de bio...io dormeam dar parca imi amintesc ceva.

La baieti se ingroasa vocea, schimbari hormonale, cresterea in masa musculara

La fete:cresc sani:X, modificari hormonale si nu mai stiu ce...

am incercat sa te ajut cum am putut