| Mirceadumb a întrebat:

Salut, sunt baiat si am 17 ani. vara aceasta am lucrat pe litoral ca ospatar. Pe la sfarsitul verii au inceput sa imi apara pe fata si pe maini un fel de cosuri. Nu sunt chiar cosuri. bube daca le pot numi, pe fata se vad destul de urat. Am fost la doctor si mi-a spus ca sunt un fel de explozii de nu stiu ce chestie...Am un tratament cu skinoren, un gel, o crema si niste pastile (un fel de antibiotice). Credeti ca pot scapa de acesta acnee sau ce este ea de pe fata? mi-a aparut in partea stanga pe frunte...e destul de mare si se vede destul de urat. Are vreo legatura viata sexuala cu aparitia acestora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie, analize de sânge, control specializat în funcție de răspunsul analizelor.
Sănătate!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua tratamentul ce ti l-a dat medicul.Stie el ce ai si ti-a prescris tratamentul.Este o eruptie, o alergie la ceva. Daca situatia nu se amelioreaza poti merge din nou la medic.

| zăGhost a răspuns:

Du-te la dermatolog.