| Holo58 a întrebat:

Sunt baiat si am 83 1.65. Si vreau sa slabesc 10-20 in circa 2-3 luni...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Slabeste. Si care-i intrebarea? Apuca-te de sport daca vrei asta.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Personal consider ca 20 de kg de slabit in 3 luni este prea mult sau prea rapid.

Si din acest motiv ai putea sa te trezesti cu piele atarnand, vergeturi vizibile, etc, deoarece si pielea trebuie sa se adapteze cu noile tale dimensiuni, altfel ramane in excess.

Toate regimurile de slabit la atat de mare numar de kg se intind pe o perioada de minim 6-8luni. Dar majoritatea au un minim de 1 an, 1 an si jumatate.

In acest interval, doua chestii principale sunt urmarite:
1. Scaderea inceata in greutate din ratiuni de sanatate (in grasime sa acumuleaza toxine si la slabit va trebui sa te luptu cu ele, etc. Lista e lunga, interpretarile sunt multe).

2. Trebuie sa te schimbi tu. Atitudinea fata de mancare.

Deoarece majoritatea fac confuzii intre slabit estetic si slabit medical (multe kg), eu te-as sfatui sa incerci un nutritionist.

Deoarece cel mai greu ar trebui sa iti fie sa te adaptezi, sa nu furi cate o imbucatura de altceva, sa iti resetezi modul de a fi si sa pastrezi directia. Un nutritionist te poate ajuta mai mult la nivel psihic si motivational.

Nu e usor, dar odata ce reusesti si viata ta se va schimba. Total.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanatos ar fi jumatate de kilogram pe saptamana, hai 1kg, si dupa un mic calcul pentru trei luni ar veni, cu 1 kg pe saptamana, 12 kg, deci poti, ce trebuie sa faci?
Fara sucuri, snakcs-uri, grasimi cum ar fi prajelile, dar asta stii prea bine.
Multa apa si miscare, daca esti sedentar va fi mai greu, nu vei avea chef, lene, stiu cum e, oricum se poate slabi si fara prea mult sport, ia ceva mai mult timp dar se poate.
Sanatos ar fi sa faci si putin sport ca altfel sa nu ti ramana piele in plus, asta mai ales daca slabesti prea repede.
Ai grija ca dupa ce slabesti sa te mentii, altfel te poti ingrasa chiar mai mult.

| kyliejenner a răspuns:

Alege un sport care iti place si practica zilnic sau de 3-4 ori pe saptamana, bea multa apa, renunta la alimente grase cum ar fi uleiul, carnea, lactatele, si mananca fructe, legume, leguminoase, nuci si seminte, si dormi 8 ore pe zi

| Andreeaioan115 a răspuns:

Si care e intrebarea? Da poti slabi, insa 20 de kg e prea mult, dar fa sport, bea multa apa, mananca mancare sanatoasa si atunci vei slabi cu siguranta...succes

| GeoH a răspuns:

Salut! Esti cam nehotarat sau neancrezator. Ai mai pus intrebarea asta, contacteaza-ma si vb mai in detaliu. Iti mai las inca o data nr meu de tel 0787758001 (George Ioan Hodor). Crede-ma, nu vei regreta dupa ce vei pune in aplicare ceea ce iti voi spune. E vb despre o detoxifiere cu gel de aloe vera (aloe vera in concentratie de 91%)...

| GeoH a răspuns:

Buna seara! te-ai gandit daca merita sa incerci o cura de detoxiefiere cu aloe vera (95% concentratie aloe vera) gel?

| Yaloomano a răspuns:

Mișcare tatahappy cele mai bune sporturi sunt (ciclismul, înotul și baschetul)