| Holo58 a întrebat:

Sunt baiat si am 82 kg 1.65. Vreau sa slabesc cam 10-20kg in circa 3-4 luni. Niste raspunsuri ar fi de folos...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai multe proteine si mai multe legume
mare grija ca apoi vei pune la loc daca vei manca iar la fel

zaharul, grasimile mentin o stare de foemete permanenta doar proteinele nu, desi mai multa carne de peste, pui, porc etc si fara zahar

| cristinel375 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai niste mese regulate, nu mananci la ore tarzii, nu mananci pana nu mai poti s-a.
Daca poti si ai vointa poti merge la o sala de fitness, circa 45 de min e recomandat pe zi, poti sa alergi pe un stadion amenajat, daca nu pe trotuar sau daca esti de la tara, pur si simplu pe un camp.
Mananca cat mai multe legume si fructe, carnea las-o doar la evenimente speciale si nu intrerupe antrenamentul zilnic.

| GeoH a răspuns:

Salut! contacteaza-ma cand poti si iti pot da detalii ce si cum sa faci... 0787758001. Nu e nimic complicat. Multumesc

| Cristian_Ioana_1975 a răspuns:

Salut! Lasa-mi nr tau de tel si iti voi spune in detaliu ce trebuie sa faci pentru a incepe sa dai jos din surplus...multumesc