| Cristian_Alexandru_1976 a întrebat:

Salut, sunt baiat si m-am lovit la san si s-a format un nodul fix pe sân, e ceva PERICULOS? Raspundeti repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pune peste locul lovit compresa cu apa rece!
Daca nodulul nu trece in 2 saptamani, atunci mergi sa faci o mamografie!

| Cristian_Alexandru_1976 explică (pentru Bula):

Sunt baiat

| Bula a răspuns (pentru Cristian_Alexandru_1976):

Si la barbati este valabil.
Mamografia este pentru depistarea eventualelor tumori.

| Daria191919 a răspuns:

Consulta un medic el știe mult mai bine. Când ai ocazia du-te la medic!