| Dragosgan a întrebat:

De curand mama a descoperit ca are un nodul la unul dintre sani. A fost a facut mamografie si cateva analize la oncologie si doctorii i spun ca este un nodul dar in principiu nu ar fi periculos, spun asa sec dupa consultatii parca nu s-ar pricepe sa dea o explciatie clara... Unii i zic ca se poate ajunge la operatie dar nu e periculos, cu naiba vine asta? La inceput a avut mai rau chiar daca parca sa mai retras pentru ca ea zice ca s-ar fi lovit dar doctorii zic ca ar fi mai demult. Ce sfat sa i dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa-si faca o biopsie din acel nodul daca are peste 30 de ani, fiindca altfel nu se poate exclude posibilitatea sa fie malign.

| Raniia a răspuns:

Anumite stari ale sinului, precum modificarile fibrochistice, tumori benigne sau inflamari ale sinului nu sint canceroase.Sunt anumite stari care sunt benigne.Ai incredere in medici si sa nu uiti ca Medicul Suprem-Dumnezeu poate sa faca minuni pentu mamica ta.Roaga-te pentru ea!