| valentinkk a întrebat:

Salut, sunt de cateva zile cu tratament pe antibiotice, deci asta e defectul meu, nu am grija de mine cat ar trebui.
Am inceput prima zi de antibiotic fara protectie, am luat abia a doua zi.
De atunci am luat corect probiotic in fiecare zi pana...
Acu doua zile, ieri si alalteieri am luat doar o pastila de probiotic pe zi, adica alaltaieri una la 10 30 si tot la fel ieri tot la 10 30.
Este vreo problema, este risc de SCI?
Nu sunt atat de informat, va rog daca ma poate ajuta cineva sa-mi explice daca a fost destul sa iau doar odata pe zi, oricum de maine pana termini tratamentul iau de 2 ori macar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu-si mai face efectul antibioticul, daca nu-l iei la 8 ore asa cum ti-a fost prescris de media, iar infectia sau boala care o ai, nu se poate vindeca din aceasta cauza.

| Furnicuta000 a răspuns:

Crezi ca toti care iau antibiotic iau si probiotic? Cred ca maxim 5% iau si aia doar pentru ca li s-a bagat pe gat la farmacie laughing
Daca nu esti unul vai de el, adica slab mort, nemancat, alcoolic, drogat, fumator etc atunci nu e absolut necesar sa iei pastile de protectie