| Kary_5797 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani si nu mi-am inceput viata sexuala. Simt UNEORI niste intepaturi scurte in zona ovarului drept, dar si in stanga, uneori la incheietura piciorului drept (sus) si in mijlocul pubisului de 2 saptamani. Ce ar putea fi? De la musculatura? Eu practic 2 sporturi: inot si tenis. Va rog, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Poate ai chisturi la ovar sau o raceala la ovare (anexita). Du-te la medicul de familie, pe ecografie se vede daca e ce am zis eu deci nu e musai sa ajungi la gineco, dar oricum iti trebuie ceva tratament.

| RandyMarsh a răspuns:

Bravoooo! Macar ati facut cu prezervativ?
Daca nu...s-ar putea sa apara un copilas.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru RandyMarsh):

"am 14 ani si nu mi-am inceput viata sexuala." - nu si-a inceput viata sexuala.

| zuzualina a răspuns:

Mergi la un control.
Ciclul neregulat este in mare parte dat de chusturi. Dar se poate sa fie si altceva mai grav.

| RMG a răspuns:

Poate ai ovar polichist, adica ceva chisturi pe ovare de aia nici ciclul nu-i regulat, du-te la doctor, iti pot aparea cosuri si par de la asa ceva

| Kary_5797 explică:

Si am ciclu neregulat, am inceput sa am aceste simptome la 1 saptamana dupa menstruatie

| Kary_5797 explică:

Mi-a trecut happy era o banala raceala