| ancalauraandreea a întrebat:

Heiii TPU. Cum am mai spus de cateva zile (mai exact 4) la apasarea abdomenului in dreapta ma doare si simt intepaturi in zona ombilicului. Simpomele mele sunt: diaree,dureri de cap, in zona unde ma doare parca frige (durerile sunt suportabile), durere in capul pieptului si cateodata ma doare in fractiune de secunda soldul drept si putin la incheietura inghinala a piciorului (sau cum se spune).
P.S. astazi mi-a venit si menstruatia.ar putea fi si din cauza asta sau chiar am apendicita? si am mai uitat sa mentionez ca daca stau linistita simt unele dureri dar pot alerga si chestii d-astea.nu am probleme. va rog ajutati-ma cu un raspuns. Dau fundita!puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai degetul mare de la piciorul drept amorţit este Apendicită şi trebuie mers urgent la doctor.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic chiar la urgente daca e cazul

| BiuL a răspuns:

Poate fi vorba de o boala celiaca (intoleranta la gluten) sau probleme genicologice, daca te doare in zona pelvisului s-ar putea sa fi racit la ovare (anexita) Nu stiu, ai multe simptome si variate, vorbeste cat mai repede cu un medic, ai prea multe simptome si mai ales durerile alea a rtrebui sa te puna pe ganduri iar diareea care tine mai mult de cateva zile poate duce la dezhidratarea grava.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Consulta un medic pentru ca nu esti intr-o stare buna deloc si ai prea multe simptome. Daca era vorba de apendicita nu vad de ce sa te doara capul sau sa ai diaree este o problema mai delicata viziteaza doctorul de familie.

| EmiiLoveYou a răspuns:

Mai bine ai merge la un medic. Nu ai nimic de pierdut.

| gosh0108 a răspuns:

Este relativ ciudat ca ai simptomele unei apendicite, dar a trecut prea mult timp de la primele semne. Cel mai bine ar fi sa mergi la un consult deoarece poate fi ceva serios. Poate avea legatura si cu menstruatia, dar in acest caz este ceva foarte serios. Ai avut de curand contact sexual?

| ancalauraandreea explică (pentru gosh0108):

Am 13 ani. nu am avut niciun contact sexual.