| Jukaaa25 a întrebat:

Salut,

Sunt fotbalist si astazi la antrenament m-am intins dupa o minge, si cand m-am ridicat mi-am sucit usor piciorul si am simtit o pocnitura ca de os, s-a si auzit astfel, in zona din spatele genunchiului, dar spre exterior, unde este acel tendon sau ce e. Deci nu la genunchi, si de atunci ( azi in jur de 17:00 ) simt ca o durere ca si cum ar fi intepenit piciorul, si doare acea zona exterioara cand il indoi complet, aveti idee ce ar putea fi? Repet ca nu e vorba de zona exterioara a genunchiului, ci mai in lateral de genunchi. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| modjolica a răspuns:

Probabil nu esti fotbalist, ci doar practicant.E posibil sa fie ligamentele