| abcddcba a întrebat:

Salut.
Sunt fumator de 5 ani jumate si de ceva timp, aproximativ o luna, cand imi aprind o tigara efectiv imi vine sa vomit, ma balonez, tușesc dar nu tuse datorita tigarilor, tuse de silă sa zic asa, de cateva ori chiar am vomitat.
Am greața asta mai mereu, dar in special devine mai intensa dupa ce fumez.
Stie cineva ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionela221 a răspuns:

Cred că organismul tau respinge fumul de tigara. Ar fi bine sa te lași de ele dacă totuși nu le mai poți fuma. Multă sănătate!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Corpul tau nu vrea in groapa, asta se intampla, se semne mai vrei? un infart?

cum scapi de tigari?

treci pe astea electronice o vreme apoi adio

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Corpul tau nu vrea in groapa; tare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, organismul tău spune în limbajul său și comunică cu tine că nu este bine ce faci.

| Donsavas a răspuns:

Renunta la fumat! Nimeni nu zice sa nu iei nicotina da nu o mai lua din tigari, încearcă guma sau plasture!