| Albertalbu a întrebat:

Salut sunt nou pe TPU si as vrea sa pun o intrebare.
De ieri am luat o tigara electronica pe care am dat 50 lei ( incarcator usb si 10 filtre cu aroma) intrebarea mea este de unde pot face rost de filtre cu gust de tigara (marlboro camel kent etc.) deoarece cele cu care a venit tigara sunt insuportabile au un miros extrem de puternic(parfumat) si pur si simplu imi vine sa vomit cand trag din ea.
Tigara arata ca aceasta:http://www.fumezisanatos.ro/
Si cartusele ca cele dupa site.(pe care scrie cartbridge)
Nu stiu exact numele tigarii (dar cred ca este e health) deoarece am luat-o de la o prietena care s-a lasat de fumat (tigara are cateva saptamani)
Se poate pur si simplu sa reumplu filtrul? Daca da Spuneti-mi unde gasesc e-lichid sau filtre de calitate. (si siteul sa fie de incredere)
Dau Fundita
Scuzati eventualele greseli de gramatica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Fil, am aruncat o privire pe acest site:
http://www.tigarielectronice.eu/E-lichid-vegetal,p-4836.html. Pare de incredere (ca majoritatea).
Si http://www.fumezisanatos.ro/ e in regula, dupa parerea mea.
Eu in locul tau as comanda linistita, da' tu stii...
Eventual, contacteaza-i inainte prin telefon sau e-mail si convinge-te singur (desi oricum vei fi contactat telefonic de ei, dupa ce comanzi)!
Succes! Numai bine!

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna, Fil!
Din cate stiu, tipul tau de tigara electronica nu are cartuse reincarcabile. Adica nu vei putea sa le reumpli cu e-lichid. Cel mai bine ar fi sa faci o comanda online, sa-ti comanzi niste cartuse noi, care vor ajunge la tine in cateva zile. Sunt multe site-uri de acest gen (in locul tau m-as axa pe cele mari, care au sediul in Bucuresti; de regula toate sunt de incredere).
Cartusele nu sunt greu de gasit. Succes!

NOname
| NOname a răspuns:

Fil, vezi ca stii? Da, trebuie initial sa iei niste filtre noi, care nu sunt imbibate cu acel lichid/miros, care iti provoaca greata, iar dupa vei putea sa le reincarci (teoretic, nu stiu daca si practic; inca nu sunt sigura, ca vei reusi sa le reincarci; eventual, intreaba-i pe cei de la care vei face comanda!).
Succes!

NOname
| NOname a răspuns:

N-ai pentru ce, Fil. Ma bucur ca ti-am fost de folos.
O seara placuta!

| AiDuTzA a răspuns:

Poti sa iei de la magazinul de la care si-a lut prietena tahappy sa iti iei alte filtre sau incarcatoarebig grin funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tigarile electronice care costa 50 de ron sunt contrafacute si pot dauna sanatatii, singurele tigari electronice originale sunt importate de catre firma http://www.sailebao.ro inventatorii tigarilor electronice, si se pot livra oriunde in tara impreuna cu accesorii pentru ele, cum ar fi nicotina sau aromele.

| Albertalbu explică:

Dar dupa net stit vreun site de incredere?
Ce ziceti de asta http://www.new-gadget.ro/tigari-electronice/107-e-liquid-10ml.html

| Albertalbu explică:

Atunci poate imi recomandati si mie un stie de incredere de la care pot comanda cu cartuse de calitate.
Ce ziceti de fumezisanatos.ro a comandat cineva de acolo?
Funda

| Albertalbu explică:

Am verificat. Da tigara merge facuta cu e-lichid.
Cum am procedat sa verific... pai am scos filtru iar acesta avea o gaura am luat un ac si am scos continutul iar acolo am gasit vata cu lichidul "stock".
Nu aceea este cea care se imbiba cu e-lichid?
Si ce parere aveti de acest site:
http://www.tigarielectronice.eu/E-lichid-vegetal,p-4836.html

| Albertalbu explică:

Multumesc mult.
Dar daca voi lua lichid oare gustul acela inforator de ce o fi el dupa filtrul meu va disparea?
Sau la inceput sa iau niste filtre cu aroma de tigara si dupa aia sa iau si e-liquid cu aroma de tigara?
NOname ai funda din partea mea.

| Albertalbu explică:

Multumesc foarte mult NOname mi-ai fost de mare ajutor.
Sunt fericit ca am descoperit comunitatea TPU.

| danieloviciu a răspuns:

Ideal ar fi sa cumperi o tigara marime mai mare la care incarcarea e mai ieftina. Uite aici un link de unde poti lua un model ok ca sa nu mai zic de arome. Au cea mai mare lista de arome elichid din toate cate am cautat
http://www.toscanamall.com