| paint9 a întrebat:

Salut,sunt student care mult invata, baiat, 18 ani,in ultima vreme am dureri la sa spunem asa la virful coloanei vertebrale la fund,cum credeti,din practica vietii voastre asa ceva e normal pentru un om care sta mult pe scaun (la scoala pe scaun,acasa fac temele pe scaun, timpul liber la computer pe scaun) si cumpot face ca sa nu am dureri, spuneti-mi ce ati facut daca vat intilnit cu asa probleme

funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| brighittabrighi a răspuns:

Am aceeasi problema. Sport, mai putin stat la pc. Yoga!