| xomic a întrebat:

Salut, sunt un băiat de 14 ani și am 1, 75 cm înălțime. Vreau sa va întreb dacă ar trebui sa iau pastile de creștere? Din cauza ca nu știu dacă voi mai creste mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carter_Flore_1999 a răspuns:

La varsta ta ai o inaltime foarte buna. Pastilele pentru asa ceva sunt niste prostii. Persoanele de gen masculin (baietii, barbatii) se dezvolta din toate punctele de vedere fizice (daca nu ai probleme speciale) pana la varsta de 20-22 de ani. Ai timp. Daca vrei sa te mai innalti, fa un sport precum inot sau basket. Sper ca te-am lamurit. O seara buna!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana pe la 20 de ani tot vei creste. Stai linistit! Esti bine!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ar trebui sa iei pastile de crestere esti pe drumul cel bun si asa.