| alexalex_4797 a întrebat:

Cum pot creste la varsta de 16 ani?(am 1.70,baiat). Vreau sa stiu niste metode de stimulare a hormonilor de crestere.(si pastile daca exista)
Nu vreau raspunsuri gen "fa basket, inot". Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Ce inaltime au parintii tai? Daca nu sunt "minioni" sigur te vei inalta destul! Tu esti f bine la varsta ta! Te vei mai inalta pana pe la 20 ani! Nu folosi hormoni si alte prostii, risti sa capeti modificari IREVERSIBILE!

| Jadis a răspuns:

La varsta ta esti numa bine. Singura metoda este sa ai timp rabdare ca nu stii cand te vei inalta. Fiecare are organism diferit

| UNfriendLY a răspuns:

Exista, injectii d`alea cu hormoni si niste pastile tot de genul dar te risti, de ex iti pot creste extremitatile, adica o ureche sa o ai mare si una mica. (stiu d candva care a fost la mine in oras si a patit asa)

| sergiuflore a răspuns:

Consuma niste energizant cu taurina cat mai multa...

| madaa_9439 a răspuns:

De ce nu mergi la un doctor endocrinolog? El iti va da exact pastilele de care ai nevoie.Luate asa"dupa ureche" te pot ajuta sa te inalti dar pot aparea si kg in plus sau probleme cu glanda tiroida. Endocrinologul va stii exact ce ti se potriveste.

Cred ca asa ar fi cel mai bine daca sport nu vreibig grin