| robyboby4 a întrebat:

Sunt un baiat de 16 ani si am o problema in inaltime, am 1.60, vreau sa mai cresc.Tin sa anunt ca fac sala si practic fotbal....Help me, please!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Baschetul, inotul, intinderile pe bara te ajuta mult in sensul asta. Ai putea incerca sa mergi si la farmacie sa ceri niste suplimente de crestere in inaltime poate-ti recomanda ceva.

3 răspunsuri:
| nic3rr a răspuns:

Practica baschet si intinde-te mult in fiecare zi!

| robyboby4 explică (pentru nic3rr):

Nu stiu o iota de baschet si nu e ca si cum as practica inot-ul dar ma duc in fiecare zi la scaldat si stau in jur 3 ore pe zi

| Alex201938 a răspuns:

Daca la sala faci genuflexiuni cu haltera o s-a cam ramai asa poate de mai cresti 2 cm.eu as vrea sa te ajut da nu stiu cum.sunt pe net ceva exercitii care cica te ajuta sa crsti ca te ajuta sa-ti maresti spatiile dintre vertebre sau asa cv.cauta mai mute pe net.