| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a întrebat:

Practic inot de 2 luni si vreau sa ma apuc si de sala, am 15 ani, cantaresc 56kg si am 1.60.Credeti ca imi afecteaza cresterea tinand cont ca si mama si tata sunt mici de inaltime. Vreau sa ma duc la jandarmerie peste cativa ani si vreau sa mai cresc macar 5, 6 cm...De inot nu vreau sa ma las curand, am sa fac pana la 18 ani.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Wow faci inot de 2 ori pe saptamana...wow.

cresterea e determinata de genetic si alimentatie. daca e scris in geneticul tau ca vei fi inalt, poti face indreptari si cu 100 kg, asta nu va incetini cresterea ta. dar daca te duci la sala de 2 ori pe sapt si la inot de 2 ori nu faci mare lucru...incearca sa le combini macar la un total de 5/7 zile/sapt

1 răspuns:
| Georgian_Daniel_Feraru_1997 explică:

Am uitat sa precizez ca inot fac sambata si duminica.