| namtab a întrebat:

Salut,sunt un baiat de 17 ani, curind 18. (1.61)
intrebarea mea consta in- mai pot creste ceva centimentri in inaltime
chiar daca parintii la fel nu sunt inalti, + fumez de vreo 2 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca mai poti creste daca te apuci de un sport cu sarituri( volei, baschet, handbal) si daca te lasi de fumat. Traieste sanatos!

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Stiai ca magazinele sunt INTERZISE in a vinde tigari minorilor, chiar si de 17 ani. Vanzatorul poate face inchisoare si de asemenea prietenul care ti-a procurat tigari poate ajunge la scoala de corectie daca e minor sau la inchisoare cu amenda daca e major.

| DDoctorita a răspuns:

Buna namtab.

Cresterea si dezenvoluparea se produce pana in jur de 21/22 de ani. Dar, tine cont ca la o varsta de 18 ani mai mult sau mai putin esti terminat, cu cazuri exceptionale.

Nu te preocupa pentru inaltimea ta, exista multe fete micute de inaltime.

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns:

Du-te si fa baschet

| CheraBogdan a răspuns:

Salut, eu zic ca pana la 20 de ani o sa mai cresti putin, dar nu ai de ce sa-ti faci complexe, nu conteaza ce inaltime ai sau cate kilograme ai, atata timp cat ai incredere deplina in propria ta persoana.