| Azalea a întrebat:

Ce pot face pentru a creste in inaltime?
Am 17 ani si am doar 1.67.precizez ca parintii mei sunt inalti.
Exista ceva exercitii sau suplimente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă suplimentele, mergi la înot!
Pa, pa.

| Gini a răspuns:

Doar inot. Te duci la inot, si ai sa te inalti.
Bafta.

| misteralexutzu a răspuns:

Tractiuni, inot, volei si incearca aparatele de tortura din evul mediu! Sau ai putea sa mergi pe luna!

| toxik a răspuns:

Incearca cursurile de handbalwinking

| stelar99 a răspuns:

Inotul si mult somn, daca dormi mult si bine cresti in inaltime

| DEATHFEAR a răspuns:

Am 13 ani si am 1.75 tot ceea ce am facut a fost 2 luni de atletismhee hee.
Dupa parerea mea nu are nici o legatura cu parintii si cu celelalte rude.
Totul depinde de anumiti factori(stres,alimentatie,etc.).
Si pana la urma nu e un lucru rau si fi micbig grin...
OK, sunt de acord cu ceilalti cu inotul...dar nu o sa te inalti decat cu cativa cm., dar pana la urma si acei cm.conteaza.