| SpikeSpigel a întrebat:

Toata vara mi-am facut un obicei sa ma culc tarziu, iar maine(luni) trebuie sa plec cat de dimineata se poate, mai exact la 05:30 trebuie sa ajung in locul respectiv, faza este ca eu am ajuns sa stau noaptea si pana pe la 05:00, 07:00 dimineata treaz, am incercat sa dorm devreme. n'am putut si maine trebuie sa plec, sunt disperat, ce sa fac? Ma gandeam sa stau toata seara asta si maine treaz si dumnica seara pe la 20:00 - 22:00 sa ma culc si sa ma scol la 5, adica peste 20 de ore fara somn, pare o idee buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Misfits a răspuns:

Sunt exact in aceiasi situatie, si am mai trecut prin ea deci crede-ma ca sunt sigur cum se rezolva
Deci, banuiesc ca de obicei stai pana la 5-7 dimineata treaz si dupa te culci, ca sa-ti reglezi programul iar, trebuie sa nu te mai culci, deci poti sta pana la 7 treaz, si cand iti vine somn nu te culca, decat pana urmatoarea zi, cand o sa ti vina somn mai devreme.

3 răspunsuri:
| SpikeSpigel explică (pentru Misfits):

Asta zicem si eu ca o sa fac! Iti multumesc foarte mult pentru raspuns, o sa fac asa.

| Misfits a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Ma bucur ca te am ajutat, sper ca a functionat