| RazvanVv10 a întrebat:

Salut, tocmai ce am terminat cu diareea si voiam sa va intreb cand pot sa bag in alimentatia mea diferite mancaruri ca inainte? Adica am scapat de diareea apoasa si sunt in stadiul sa nu fie prea tare dar nici diaree. Totusi eu vreau sa mananc peste, mamaliga. Pot sa mananc? Precizez ca am slabit aproape 5kg si de asta vreau sa mananc ca inainte. Cauza a fost din ce cred eu Kebab ul. Acum nu stiu. Astept sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Poti manca orice in afara de ciorbe/supe, prajeli cu foarte multa untura/ulei, mancaruri picante(iute) dulciuri, sucuri, cam atat imi vin in minte in prezent. Peste chiar iti recomand dar prajit nu ciorba, de la mamaliga nu vei avea nici o problema!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil esti alergic la un condiment care se pune in kebabi si hamburgheri, si probabil ca trebuie sa NU mai mananci niciodata aceste 2 preparate de carne.

Acum poti manca: mamaliga si peste!

Inca NU ai voie: alcool, sucuri, lactate, lapte, branzeturi, tocaturi, afumaturi, carnati, iaurt.