| Preotul500 a întrebat:

Tocmai mi-am facut 3 tatuaje pe ambele maini si vreau sa stiu daca pot sta cu manecile ridicate sa nu ma ating de haine sa mi se ia crema.
Vreau un raspuns doar de la cei cu tatuaje.
Mersi frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OctavianSps a răspuns:

Bai bine pune folie transparenta peste dupa ce iti dai cu crema si apoi poti sa lasi si manecile jos. Lasa folia pe tatuaj macar 3 zile.

| andiceasu95 a răspuns:

Din cate stiu eu, se da prima data cu acea crema iar apoi pui folie peste ca sa se protejeze

| BuLaNNNeL a răspuns:

Sa inteleg ca tu ai facut ceva despre care nu stii nimic, dar na, e cool si la moda? laughing e ca si cum te arunci in apa, in cap si dupa întrebi dacă apa e suficient de adâncă.

| Preotul500 explică (pentru BuLaNNNeL):

Iti recomand sa lasi hazul asta acasa. Sunt informat despre orice lucru dar chestia asta cu îmbrăcămintea am uitat-o. Nu, nu sunt facut pentru moda sau ce aberatii spui. Am specificat ca astept niste răspunsuri doar de la cei cu tatuaje. Mersi frumos oricum, sanatate.