| Sorinx a întrebat:

Această intrebare este mai mult pentru băietii.Eu cand am fost mic, am facut o operatie.In care presupunea ca mi s-a taiat ata.Nici nu stiam ca exist.Pentru ca nu se decolta penisul.Cand am mai crescut ma spalam foarte rar la penis decoltat pentru ca de abia reuseam sa il decolez.Acum ca am 12 stiu ca trebuie sa ma spal neaparat la penis si asta fac.Dar il decoltez mai greu.E din cauza ca mi s-a taiat ata sau asa e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin se decaloteaza greu, nu trebuie sa se decaloteze nici foarte usor si nici foarte greu, cat timp il poti decalota nu exista o problema reala. Daca nu il mai poti decalota sau doare la decalotare sau cand e decalotat observi ca capul se invineteste si doare e cazul sa mergi la medic.

Multa sanatate.

| KenNine a răspuns:

Igiena conteaza mult.Dar nu strica sa intrrebi un specialist.

| Gerard9965 a răspuns:

E din cauza ca nu te.ai spalat des...eu asa stiu... spala.te mai des si vei rezolva problema. Daca te speli la el o data pe zi, peste cel mult o luna nu vei mai avea probleme.