| DanyUzZy a întrebat:

Am și eu o problema, de când sunt mic eu nu prea pot sa îmi decoltez penisul, mai au fost momente in viața mea când am făcut infecție urinară și trebuia sa decoltez penisul și sa îl țin in ceai, se decolta, îl Țineam in ceai și îmi trecea. Dar in vara anului 2016 chiar nu puteam sa îl decoltez deloc și acea pielița era foarte strâmtă (țin sa Menționez ca ultima oară in afara de vara aceea și pana acum penisul îl decoltasem prin 2008) m-am dus la medic și acolo mi s-a spus ca nu este fimoza și au decoltat penisul, a fost dureros dar totuși se decolteaza acum. Mergând spre Aprilie 2017 ci și acum capul penisului meu este foarte sensibil și dureros in timpul ce iau degetul de pe el dupa atingere. Ce pot face sa nu ma mai deranjeze atât de mult la atingere și sa nu mai fie așa de sensibili. (Dacă ai citit pana aici îți mulțumesc foarte mult, și dacă ma ajuți îți mulțumesc și mai mult)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate decalotez ai vrut sa spui, ca decalotarea penisului nu are nimic cu decolteul femeilor happy
Mergi la un urolog, ca tinutul penisului in ceai nu ajuta la decalotare, tu ai nevoie de o incizie chirurgicala si crede-ma, ca nu se obtine nimic cu ceaiul, ala il folosesti mai mult ca masura de curatenie, nu altceva.

Sfatul meue ste sa schimbi urologul, pentru ca evident, asta la care ai fost ori nu a fost specialist de putulici, ori nu a avut chef de munca.

| xerxes1 a răspuns:

Din cate stiu este gresit sa fortezi decalotarea.
Du-te direct la un medic specialist la un spital de renume.
Pe la astea mai marginase risti sa te mutileze.
Cunosc personal doua cazuri, unde un coleg a trebuit sa se opereze a doua oara la Bucuresti dupa ce l-au ciopartit la Ploiesti.
Al doilea caz nu vrei sa-l stii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Nu-mi zi ca a ramas fara aparatul genital?

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

A ramas fara jumatate din aparatul genital, apoi a facut chemio, radio si dupa 2 ani de chinuri s-a stins. Avea 38 de ani.
Operat la Boldescu Ploiesti prima oara, a doua spitalul militar si ultima Fundeni.
Totul a plecat de la o fimoza netratata la timp.
Cat l-am vizitat prin spitale imi povestea despre cum se trezeste in salon cu un mort in stanga si unul in dreapta.

| Kogaion a răspuns:

Mergi la cel mai bun doctor urolog din orasul tau sau din judet, sa vezi ce zice, nu e o rusine sa ai probleme de sanatate. Mult succes!

| Andersen2k18 a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste fimoza, du-te urgent un control medical amanuntit, pentru ca fimoza se opereaza.

| DanyUzZy explică:

Încă ceva, atunci când acel doctor a tras de pielea aceea care acoperă capul penisului oare s-a luat pielea de pe cap și de-asta este așa de dureros la atingere?

| DanyUzZy explică:

Dar eu îmi pot decalota penisul și in stare fleașcă și in erecție, eu am citit ca fimoza este când nu îți poți decalota penisul, dar eu pot. îmi puteți spune ce sa zic la urolog?