| MihailDobrea53 a întrebat:

Salut TPU, acum 1 ora am inceput sa simt ca mi se incordeaza toti muschii din corp, ca tremur, ca imi e greu sa inghit si ca mi se inclestase maxilarul aproape, poate sa fie cumva de la frig? Stau in Ploiesti unde nu este caldura, ma gandeam ca poate am avut frisoane sau atac de panica. Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la frig.

| Violleta2022 a răspuns:

Par a fii frisoane de la gripa sau posibil covid.
Ia-ti temperatura, baga-te sub patura, ia 2 panadoale si culca-te!
Sanatate multa!

| sierra1 a răspuns:

"am inceput sa simt ca mi se incordeaza toti muschii din corp, ca tremur, ca imi e greu sa inghit si ca mi se incelstase macsilarul "

nu sună a bine - asta dacă nu exagerezi - du-te la medic, urgent

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e de la frig.

| doctorandus a răspuns:

Poate ai avut o tăietură și ai luat tetanos. Vaccinul antitetanos te protejează doar zece ani.

| DinoTh5P a răspuns:

Este atac de panica. Cum stai cu consumul de alcool?