| Hames a întrebat:

SALUT TPU!
Acum 2 săptămâni mi-am pierdut mirosul, la 2 zile după ce l-am pierdut am făcut testul covid și a ieșit negativ, dar mirosul nu mi-a revenit.
La 1 săptămâna după primul test, l-am făcut și pe al doilea și am ieșit tot negativ (tot nu aveam miros)
Ce sa fac, de ce nu am miros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Esti norocos nu ai covid.
Desi si testele astes sunt cam mincinoase adica arata naspa, cica au o marja de eroare destul de mare.
Totusi cred ca la tine nu e covid cine stie ce poate fi, cred ca mai sunt si alte cauze in care poti sa iti pierzi un simt pentru o perioada determinata, si in cazul racelii ai nasul infundat si nu ai miros...

| Simpatic a răspuns:

Am ras cu pofta, ce tare e bancul! happy

| Bianca1203 a răspuns:

Și eu am pățit așa prin Iulie, și mi-a trecut de la sine, am băut ceai mult și am mâncat fructe...aa da, am luat și niște pastilute pentru dureri in gât și picături nazale cum e Bixtonim Xylo sau Aqua med.