| Crisucris20 a întrebat:

Bună
Am fost găsită pozitiv cu virusul covid 19, După 7 zile de carantina am făcut doua teste acasa primul mi-a ieșit pozitiv dar al doilea negativ. Ce înseamnă?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu sunt făcute de către un laborator autorizat, nu înseamnă nimic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Inseamna ca nu ai avut ce face cu banii... P.S. Astia cu testele PCR exacte, luati si spalati-va pe fata un pic. https://www.ctvnews.ca/......-1.5257357

| gabicoo a răspuns:

Fă un test RT-PCR pe ăsta poți fi sigur! Astea luate de la farmacie au rol orientativ!

| Lukasssz a răspuns:

Pai alea nu au valoare.Doar cele PCR sunt exacte!

| AC4S4 a răspuns:

Ca sunt la intamplare, ce sa insemne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori primul e greșit ori al doilea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai oricum carantina e 14 zile dpdv legal

| Mopmop a răspuns:

Ca sa fii sigura faci 2 teste PCR.
Cele rapide mai dau rateu.

| ClaudiuK33 a răspuns:

Horoscopul ce zice?