|

Salut TPU! Acum 3 saptamani intr-o sambata, cand eram la fotbal am auzit un trosc la genunchiul meu drept, el deplasandu-se catre interior. Forta in el am, mobilitate de la glezna in jos este doar ca nu pot sa il intind fiindca ma doare si am impresia ca m-ar tine ceva. Am pus gheata, crema si am luat si pastila antiinflamatorie timp de 2 zile de la patanie.Tot la 2 zile am fost la doctor si mi-a spus ca are nevoie de odihna si sa il tin cat de mult pot ridicat timp de 4-6 saptamani. Fiind pentru prima data cand mi se intampla sunt putin cam speriat ca au trecut 3 saptamani si 2 zile si tot nu vad vreo schimbare. Din cate am vazut pe net, ar fi vorba de o intindere de ligamente, care s-ar vindeca in timpul alocat de doctor, dar vreau sa intreb persoanele care au patit treaba asta cum i.au dat de capat si cam ce simptome ar fi de vindecare. multumesc

1 Raportează Evaluează
Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| a răspuns:

Asteapta sa iti treaca de buna voie, daca vrei da-l cu unguent ca poate poate

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează