| AtotstiutirulNecunoscut a întrebat:

Acum 3 zile de nervi am rupt un băţ de frigărui iar o bucăţică de lemn mi-a intrat în degetul mare.
De ieri nu-l mai simt dar e tot acolo, nu pot să-l scot cu acul.

Ar merge să mă tai cu lama în acel loc?
FARA SPITAL!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te taia. Pune o bucatica de aluat cu miere. Daca n-ai aluat merge si o bucata de paine. Leaga-te si lasa acolo. Te schimbi zilnic. La mine a iesit dupa o zi.

1 răspuns:
| Valentinaldoilea a răspuns:

La urgente, in ambulatoriu (nu e spital!).
De atita timp, probabil ai si facut infectie. Nu mai cauta motive puerile sa te tai cu lama. Daca nu vrei sa-ti pierzi degetul, mergi acum la urgente.