| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva minute cand m-am ridicat de pe scaun m-a luat cu ameteala. Am inceput sa respir mai greu, simteam ca mi s-au contractat muschii pieptului si cei de la gat si simteam ca lesin. Am iesit afara, am luat o gura de aer, am dat cu apa pe fata si mi-am revenit. Acum ma simt mai bine. Tin sa mentionez ca mi se intampla destul de des sa ma ia putin cu ameteala cand ma ridic brusc, dar niciodata sa imi vina sa lesin. Ce credeti ca am patit? Oare am lipsa de vreo vitamina? Adaug faptul ca am stat destul de mult astazi la laptop.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

E normal cand te ridici brusc sa ai o senzatie de ameteala. eu cel putin simt la fel ca tine cam de 2 ani incoace. ridicat brusc = ameteala. nu vad ce legatura sa aiba calciu, dar poti incerca un supliment de multi vit &min si in vreo 3-4 zile sa vezi daca e la fel senzatia

| VadTot a răspuns:

Iti recomand sa suni la 112 ori sa le spui parintilor. tai!

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate fi vorba de circulatie periferica deficitara.
Mergi la medic ca nu-i de glumit.

| aXy99 a răspuns:

Mno, luasem vitamine de la un timp si parca isi faceau efectul. Pe mine m-a speriat faptul ca incepusem sa respir greu si aproape sa lesin...

Răspuns utilizator avertizat