| deea_4470 a întrebat:

Buna TPU
De la o vreme nu ma simt chiar asa de bine, atunci cand ma ridic de pe scaun sau pat simt o stare de lesin, ma doare putin capul, si mi se intuneca privirea.
Cand am fost la biserica, tot asa, cand m-am ridicat mi s-a facut rau nu mai vedeam bine, am transpirat, iar persoanele care se rugau nici nu le auzeam bine, mentionez ca aceasta stare am avut-o vreo 5 minute, dupa care mi-am revenit.
Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Medicina din zilele noastre este complicată.
Sper că știi că stările pe care le ai nu sunt deloc bune. Du-te la un consult medical pentru că poate fi ceva destul de grav.
Părerea mea este că este lipsa de odihnă,alimentație nesănătoasă și foarte mult stres.
Poți fi și anemică. Sunt multe care le-ai putea avea. Doar un doctor îți va spune cu exactitate și îți va da un tratament sau te va îndruma.
Fă-ți toate analizele măcar o dată pe an, sunt foarte importante.
Trebuie să faci neapărat sângele, urina și scaunul.

Numai bine!
Sper să îți revii!

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ori ai o boală ori nu te alimentezi corect și ai carențe la vitamine sau la anumite microelemente utile.
Încă nu este treabă de biserica cimitirului, dacă mergi repede la medic.

| TaviSMURD a răspuns:

Din punct de vedere medical iti recomand sa-ti verifici TA(tensiunea arteriala) cam astea sunt simptomele in urma starii de lesin me moleseala iti revi daca stai putin si te relaxezi.Nu mai bea cafea deloc daca vrei sa eviti starile respective. Evita mancarurile grase si bea multe lichide. In cazul uor crize de hipertensiune suna de urgenta la 112 sau du-te la cel mai apropiat centru medical happy Nu te juca cu asa ceva. Incearca s-o lasi mai moale cu zglomeratia fumul sivalte zone din astea daca tii la sanatatea ta.

| mistikk a răspuns:

SI eu sunt la fel ...toata lumea la medic nu e chiar asa acolo incepe si iti enumera la boli si de toate P.S unele dintre ele cred ca nici nu exista laughingsi iti complica cu o gramada de tratamente

| Frunziix3 a răspuns:

Si mie cateodata mi se intampla la fel este lipsa de aer! Mai ales in biserica.Stai mai mult timp afara!

| butterfly27 a răspuns:

Mergi la un medic, pot fi mai multe diagnostice

| radu_8253 a răspuns:

Esti anemica, lipsa de calciu mergi la un medic