| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU. Acum câteva zile am ascultat muzica foarte tare în casti, acum când inghit aud ceva pocnituri în ureche dar dacă stau fără casti dispare după o zi. Ați pățit asta? Și dacă da cum ați scăpat de problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Muzica tare in casti afecteaza timpanele urechilor. Peste tot spune ca este contraindicat sa asculti muzica tare in casti dar unii nu se invata minte. Acum ai vazut pe pielea ta cum este.
Cum scapi de problema? Nu e clar?
Nu mai asculti muzica tare in casti, ti s-a demonstrat clar.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce casti? happy
P.S. Vezi ca iti faci praf timpanele, nu exagera.

| AvakinAndrei a răspuns:

Când înghiți, este foarte normal sa se audă pocnituri in urechi! Și eu pățesc, dar câteodată nu le mai simt din cauza ca uit! Dacă tu le dai importanta, le vei auzi in mod nelimitat! Recomandat ar fi sa nu mai Asculți muzica tare in casti! Zi buna!