| Predator2040 a întrebat:

Salut TPU! Acum câteva zile am observat că un testicul s-a lăsat puțin mai in jos decât celălalt,s-a umflat puțin și se simte gelatinos,mă doare puțin și nici nu pot dormi din cauza asta...Mă voi duce marți la medicul de familie pentru că cabinetul este deschis doar marți și vineri și de acolo presupun că voi merge la un urolog,problema e că până atunci mai e ceva și nici nu pot dormi din cauza gândurilor,am citit pe internet că ibuprofen ajută cu durere dar nu o face, aș putea face ceva să mai ameliorez durerea sau trebuie să îndur până atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la Medicul UROLOG!

| blackann a răspuns:

Cumetre, nu e ok daca te doare, mergi la urgente!