| RockForever99 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am facut un piercing in ureche si la scurt timp mi s-a inrosit locul si mi s-a facut si o galma asa ca mi-am dat jos cercelul pentru ca am impresia ca este infectie, avand in vedere ca mi l-am facut singura fara ca parintii mei sa stie cu un ac nedezinfectat. Ce ma sfatuiti sa fac in legatura cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In primul rand mai dezinfecteaza locul ca e clar ca ti s-a infectat. Si eu am patit la fel desi mi-am facut gaura la salon (bine la mine nu suporta organismul alti cercei) dar mi-a trecut pana la urma (dupa ce am scos cercelul)

2 răspunsuri:
| RockForever99 explică:

Cu ce sa il dezinfectez? apa oxigenata sau spirt?

| RockForever99 explică:

Dar oricum, m-am hotarat sa las gaura sa se inchidatongue cam cat o sa dureze?