| Dash_CV_1989 a întrebat:

Salut TPU,acum vreo doua saptamani dintr-o data parca m-a lovit o durere extrem de tare la muschiul piciorului stang, a mai durut 4 zile si apoi s-a oprit.Imi puteti explica va rog ce se intampla? Am si simtit o umflatura la muschi, este posibil sa se fi miscat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Ai facut un torticolis, o contractie a muschiului, ca o intindere dar pe invers. Foarte dureroasa, dar nu e periculoasa. A trecut asa de repede pentru ca intre timp ai antrenat muschiul si l-ai incalzit suficient cat sa se relaxeze, datorita mersului, ca daca te apuca asta la gat te tinea doua saptamani si te miscai ca lupul.