| Bieee a întrebat:

De vreo doua saptamani ma dor mana si piciorul stang si spatele. Nu imi pot misca mana. Mi-o simt amortita si ma doare foarte tare. Acum doua seri m-au durut extrem de tare picioarele, le simteam amortite si nu puteam sa merg. Azi dimineata nu ma mai durea mana deloc, dar dupa-amiza a inceput sa ma doara foarte foarte tare, ma lasa putin durerea si dupa ma lua iar la fel de tare. Era o durere insuportabila. E posibil sa fie de la curent sau sa am artroza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| bunnylover537 a răspuns:

E de mers la urgenta sau la neurolog. Ai probleme cu spatele, stai la birou? Faci efort fizic? Este posibil sa-ti apese ceva pe nervi si de acolo sa vina durerea. Ai avut vreun soc emotional/psihic?

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil reumatism. Mergi la medicul de familie sa te consulte si sa-ti dea trimitere la specialist.

| Shagrath19 a răspuns:

Si eu am problema asta, e de la curent... am trecut peste in 2 saptamani cu ajutoarul unui medicament : "Osteocare" aaa si "MAGNEFORT B6"

| Shagrath19 a răspuns (pentru Shagrath19):

Poate fi si de la mers... sunt multe, mai bine mergi la un neurolog, nimeni nu poate sti ce problema ai! Fiecare cu problemele lui.

| Bieee explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri! Mâine sut programata la medicul de familie. Să vedem ce îmi va spune și daca va trebui să merg la un medic specialist.