| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si cred ca am fimoza deoarece cand vreau sa scot tot capul nu mi se scoate de tot si uneori ma doare cand scot capul la maxim! Ce sa fac? Exercitii zilnice de "belire" a penisului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da exercitii zilnice iei de la farmacie dermacare este o crema pentru bebei iti dai cu ea pe preput si faci exercitii in fiecare zi, decalotezi penisul treptat pana o sa reusesti de tot, putin cate putin, si da igiena este baza sa te speli cu un sapun cu ph neutru.

| emblem23 a răspuns:

Spalate zilnic cu apa si sapun si daca nu iti trece clar ca ar trebui sa consulti un medic specialist, iti poate administra o crema, si totul va revenii la normal, apropo, termenul este 'decalotare' si nu 'belire'.laughing... funda plz