| Turbo223 a întrebat:

Am 12 ani si stiu ca nu sunt un bebe de 0-1 an dar imi place laptele praf laughing este vreo problema daca incerc rareori sa-l consum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Toata lumea consuma lapte praf, celor care bineinteles le place. Si eu beau lapte praf desi nu cel destinat celor de bebelusi care are alt gust fata de cel care este destinat prajiturilor.

Răspuns Apreciat de Editori
| ALGator a răspuns:

Laptele praf pentru copii mici are alta compozitie. Poti sa bei din cel pentru adulti. Dar cauta sa te obisnuiesti sa-ti placa si laptele obisnuit. Laptele praf e doar o "copie".
Principii generale de alimentatie: variatie si moderatie (printre altele).

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Laptele praf este continutul concentrat (esenta) din lapte.
In general, dintr-o lingura cu varf de lapte praf se face un litru de lapte.
Poti compara si calcula, ce cantitate de lapte "bei" cand mananci lapte praf.

| minrest a răspuns:

Si daca nu esti bebe ce? Consuma-l cu placere.

| Ioana_Manaila_1996 a răspuns:

Este! Deoarece laptele praf contine si ceva de la mame! Ceva praf!

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ioana_Manaila_1996):

Pe asta de unde ai mai scos-o!? Te faci si de ras cu astfel de informatii ridicole. Pentru cunostintele tale, laptele praf este obtinut prin prelucrarea laptelui de vaca. Pe langa laptele praf de vaca, mai exista si cel vegan obtinut din prelucrarea vegetalelor precum nuca de cocos, soia, migdale etc. Daca nu stii un raspuns corect, incearca sa nu mai scrii, dai informatii false, macar consulta-te inainte si apoi scrie.